Ciekawostki naukowe III

Czy czarna skrzynka jest czarna? Kolejna dawka niesamowitych faktów ze świata nauki. Każda strona przynosi zaskoczenie! Bo kto by pomyślał, że deska klozetowa jest czystsza niż biurko, a wentylator tak naprawdę nie chłodzi pomieszczenia? Autor rozprawia się z obiegowymi opiniami na najróżniejsze tematy: od cellulitu, poprzez samobójstwa lemingów i trójkąt bermudzki po piramidy egipskie i schizofrenię. To pozycja idealna dla wnikliwych obserwatorów rzeczywistości, którzy nie zamierzają zadowolić się mitami! Dowiedzmy się, skąd wzięło się przekonanie, że w chwili śmierci ubywa nam 21 gramów duszy, jaki jest związek pomiędzy czekoladą a trądzikiem oraz co siedzi w mikrofalówce? A także: czy to wszystko jest zapisane w gwiazdach

Opis z okładki dodał użytkownik Jakub Nelkner

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> świat >> temat >> nauka >> strona >> kolejny

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Ciekawostki naukowe III jest na 437 miejscu (na 1080 książek) w kategorii technika
• (wyprzedza ją Handbook of Chemical Technology & Pollution Control)
• książkę oceniło 17 osób
• przeczytało 19, dodało do ulubionych 17
• ponad 17 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.91 na 10
• w sumie oceniło 18
ocen
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Ciekawostki naukowe III?

Encyklopedia autorów

Grimm Jacob Ludwig Karl 1785-1863 niemiecki filolog, zbieracz baśni i podań lud brat Wilhelma Karla; profesor uniwersytet w Getyndze (1830-41) i Berlinie (od 1841); twórca niemiecki językoznawstwa porównawczego; sformułował tak zwany prawo Grimma dotyczące germański przesuwki spółgłoskowej; gł. dzieło: Deutsche Grammatik (1819-37); wraz z bratem pracował nad słownikiemDeutsches Worterbuch (1852); wspólnie wydali też słynny zbiór baśni lud. Kinder- und Hausmdrchen (1812--15), które przyniosły im sławę (były tłumaczone na wiele języków i wielokrotnie wznawiane; funkcjonują także w licznych przeróbkach; wyd. polski m.in. Baśnie domowe i dziecięce... 1982); opublikowali także zbiór Deutsche Sagen (1816-18).

Encyklopedia literatury

LATERNA MARCIN ur. w Drohobyczu 1552, zm. 30 VIII 1598, kaznodzieja i pisarz rei.; jezuita. Syn szewca, uczeń szkoły prymasowskiej w Kaliszu 1566-70 i Akad. Wil. 1571-75 (tu doktorat z teologii 1586); wykładał później humaniora w Braniewie i Wilnie, był kaznodzieją w Krakowie oraz przełożonym rezydencji we Lwowie (1591). Przeciwnik reformacji; misjonarz i kapelan obozowy; kaznodzieja król. przy Stefanie Batorym (od 1579) i Zygmuncie III (1598); umęczony na Bałtyku przez żołnierzy szwedzkich. Sławny za życia, po śmierci otoczony kultem, zyskał opinię bł. (żywoty z w. XVI i XVII). Gł. dzieło (obok kazań i mów) Harfa duchowna (1585).