Najpiękniejsze krajobrazy świata

W albumie zamieszczono zdjęcia najpiękniejszych miejsc wszystkich kontynentów. Jest Kraina Wielkich Jezior i zielona Toskania są norweskie fiordy, greckie wyspy - Kreta i Zakinthos, afrykańskie parki narodowe i pustynie, wulkany Kamczatki i gejzery El Tatio, skalne grzyby tureckiej Kapadocji, niedostępne szczyty Himalajów i And, przepiękne plaże Hawajów i Wysp Dziewiczych, surowe krajobrazy Antarktydy, groźne wodospady i lodowce Argentyny

Opis z okładki dodał użytkownik Natalia Makara

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Najpiękniejsze krajobrazy świata jest na 821 miejscu (na 6404 książek) w kategorii sztuka albumy
• (wyprzedza ją Scena i ekran Przestrzeń dialogu interartystycznego)
• książkę oceniło 260 osób
• przeczytało 345, dodało do ulubionych 260
• ponad 260 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.02 na 10
• w sumie oceniło 269
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Najpiękniejsze krajobrazy świata?

Encyklopedia autorów

Bzowski Abraham około 1567-1637 historyk, kaznodzieja, hagiograf Urodził się w Proszowicach, od 1581 studiował w Akademii Krakowskiej, później w Mediolanie i Bolonii. Wkrótce wstąpił do zakonu dominikanów. Był wybitnym kaznodzieją. Działał w Poznaniu i Krakowie, Warszawie, Wrocławiu. Od 1610 przebywał w Rzymie, gdzie popierał Akademię Krakowską przeciw jezuitom. Tam też zmarł. Opracował skrót i kontynuację historii Kościoła zredagowanej przez Cezara Baroniusza (Historia ecclesiastica, 1616; Annalium..., 1616-30). Wydał zbiory kazań łacińskich, głosił sławę św. Jacka i zakonu dominikańskiego (Propa-go D. Hiacynthi Thaumaturgi Poloni, 1606).

Encyklopedia literatury

GAZETA OLSZTYŃSKA czasopismo polit.-społ., wyd. w Olsztynie 1886-1939, początkowo jako tyg., 1891-1900 2 razy w tygodniu, 1901-20 3 razy, a nast. codziennie; redagowane do 1891 przez założyciela, J. Liszewskiego, nast. przez rodzinę Pieniężnych: 1891-1905 Seweryna (st.), 1905-14 Władysława, 1914-18 Joannę, 1918-39 Seweryna (mł.), który w prowadzeniu pisma korzystał m. in. z pomocy żony, Wandy z Dembińskich, M. Zientary-Malewskiej, S. Nowakowskiego, L. Łydko, K. Jaroszyka. Do kręgu współpracowników należeli korespondenci terenowi ze wsi, pisarze lud. i działacze, m.in. A. Samulowski, M. Lengowski, W. Barczewski, F. Szczepański. G.O. w ciągu 53 lat istnienia była gł. ośrodkiem ruchu pol. na Warmii, pobudzając i umacniając świadomość nar. ludu warm.; równocześnie spełniała rolę pisma kult. i lit.: propagowała pol. książkę, oddając łamy warm. oddziałowi TCL, drukowała fragmenty, popularyzowała, a także wydawała własnym nakładem dzieła pol. pisarzy, m. in. Sienkiewicza (Krzyżacy, wyd. w Olsztynie 1930) i Rodziewiczówny, wypisy z historii Polski, prace autorów miejscowych (W. Barczewski) i historyków pom. (A. Mańkowski); firmowała ponadto wiele wydawnictw dla Mazurów, druk. w Warszawie, a za pośrednictwem własnej księgarni rozprowadzała wydawnictwa z Pomorza i Wielkopolski. Mimo szykan, konfiskat, procesów i trudności finansowych ukazywała się nieprzerwanie do wybuchu wojny; 1939 hitlero wcy zlikwidowali wydawnictwo i zniszczyli komplety G.O., jej ostatni red. i wielu współpracowników zginęło w obozach koncentracyjnych. Dla upamiętnienia zasług pisma przemianowano 1970 "Głos Olsztyński" na G.O.nr 1.