Północ

Autor: Maggie Osborne inne jego książki:

Subtelna i delikatna jak mimoza Juliette March jest bogatą dziedziczką, damą w każdym calu, dla której najważniejsza jest etykieta. Clara Klaus to pełna życia właścicielka zajazdu, wesoła, zaradna i energiczna, bynajmniej nieprzejmująca się konwenansami. Zoe Wilder, piękna dziewczyna z górniczej osady, marzy tylko o jednym: o wyrwaniu się ze swojego środowiska. Na pierwszy rzut oka te trzy kobiety nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak... okazuje się, że mają wspólnego męża, który przepadł bez śladu. Nienawidząc się nawzajem trzy panie wyruszają na Alaskę, by dopaść zdradliwego łajdaka

Opis z okładki dodał użytkownik Julia Fasula

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> życie >> jeden >> swoje >> maić >> pełny

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Północ jest na 1065 miejscu (na 1638 książek) w kategorii romans
• (wyprzedza ją Księżycowe widmo)
• książkę oceniła 1101 osoba
• przeczytało 1464, dodała do ulubionych 1101
• ponad 1101 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
2 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.62 na 10
• w sumie oceniło 1161
oceny
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Północ?

Książki podobne, najlepiej ocenione

Encyklopedia autorów

Safona z Mityleny lub Eresos na wyspie Lesbos Sappho VII/VI wiek prz. Chr. grecki poetka liryczna pochodząca z arystokratycznego rodu pełniła funkcję przewodniczki, nauczycielki i opiekunki młodych dziewcząt skupionych w tak zwany thia-sos, organizacji o charakterze rei., której celem był kult bogów; wg legendy przyczyną samobójczej śmierci S. była nieszczęśliwa miłość do młodego żeglarza Faona; twórczość S. obejmowała: pieśni weselne (epithalamia), pisane dla dziewcząt opuszczających thiasos, pieśni miłosne, hymny i modlitwy skierowane do bogów, pieśni do przyjaciółek (wyd. polski 1882); utwory zostały podzielone i wydane w 9 księgach wg zastosowanych miar wierszowych; w całości zachowała się jedna pieśń Modlitwa do Afrodyty, w której poetka prosiła boginię o pomoc w zdobyciu przychylności i miłości wybranej Osoby, oraz luźne fragmenty pisane w dialekcie eolskim i różnych miarach metrycznych, między innymi w strofie nazwanej ód imienia S. saficką; poezję S. cechuje wyjątkowa umiejętność opisywania wielorakich odcieni miłości oraz wrażliwość na piękno przyrody; znalazła wielu naśladowców, do których należeli m.in. Katullus i Horacy; niejednokrotnie, pomimo wielkiej popularności utworów S., umieszczano je na indeksie, stawiając im nieuzasadniony zarzut niemoralności.

Encyklopedia literatury

MIERZ EDMA Ostrowska Bronisława. MIESIĘCZNIK LITERACKI czasopismo społ.-kult., wyd. w Warszawie 1929-31 pod red. A. Wat a i zespołu , w którym znaleźli się dawni współpracownicy "Dźwigni" : A. Stawar, J. Hempel, S.R. Stande, W. Broniewski. Nieoficjalny organ KPP, odegrał ważną rolę w dziejach lewicowej publicystyki lit. okresu międzywojennego. Rozwijał i popularyzował poglądy radykalnej lewicy na literaturę i sztukę, opowiadał się za programem literatury i sztuki faktu, nawiązując m. in. do koncepcji radz. (ugrupowanie Nowyj Lef) i niem. (lewicowy . nurt ekspresjonizmu). Wśród publikowanych materiałów na uwagę zasługują: dyskusja o celach i zadaniach marksist. krytyki lit., artykuły teoret. o reportażu, konkurs na reportaż i jego pokłosie; szkice Wata o futuryzmie pol.; nry specjalne: o W. Maj akowskim, o proletariackiej literaturze Ukrainy, materiały Międzynar. Konferencji Pisarzy Rewol. w Charkowie (1930). Poza członkami zespołu red. współpracowali m. in.H. Drzewiecki, J. Wit, A. Wolica, L. Lewin, We wrześniu 1931 władze zamknęły pismo, a zespół red. został aresztowany. OLP VI1 (T. Bujnicki, M. Stępień)