Jan Paweł II. Rozmowy z Matką Bożą

Jan Paweł II. Rozmowy z Matką Bożą, Henryk Bejda, 7.23

W 2011 r. po raz pierwszy wspominamy w liturgii Kościoła błogosławionego Jana Pawła II. Książka, wydana specjalnie na tę wyjątkową okazję, pozwala zrozumieć wyjątkową rolę Maryi w życiu papieża. Zawiera wiele ilustracji i poruszających historii ? na przykład o tym, jak Karol Wojtyła wyprosił u Maryi zmianę nastawienia władz komunistycznych do procesji Bożego Ciała w Krakowie. Autor przytacza nie tylko wypowiedzi Jana Pawła II, lecz także świadectwa jego rozmów z Matką Kościoła, które pozwalają dostrzec w papieżu mistyka. Czytelnik podróżuje śladami Ojca Świętego ? poznaje między innymi tajemnice sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i Makowie Podhalańskim

Opis z okładki dodał użytkownik Julia Łączak

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Jan Paweł II. Rozmowy z Matką Bożą jest na 46 miejscu (na 6693 książek) w kategorii religia
• (wyprzedza ją Pobożne krzyżówki)
• książkę oceniło 27 osób
• przeczytało 34, dodało do ulubionych 27
• ponad 27 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 7.23 na 10
• w sumie oceniło 28
oceny
• opinia czytelników: dobra

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Jan Paweł II. Rozmowy z Matką Bożą?

Encyklopedia autorów

Boecjusz Boethius Anicius Manlius Tor-ąuatus Severinus około 475-524 rzymski filozof, pisarz, teolog wszechstronnie wykształcony, za panowania Teodory-ka piastował urzędy senatora, konsula i zwierzchnika urzędów dworskich i państwowych; oskarżony o udział w spisku przeciw Teodorykowi, został wtrącony do więzienia, a następnie stracony; autor dzieł logicznych i z innych dziedzin, przekładów (Arystoteles) oraz pism: In-troductio ad syllogismos categoricos, De syllogismo hypothetico, De differentiis topicis, dzieł teol. De jide catholica, O hebdomadach (wyd. polski 1976) i in., które opierały się na zasadzie łączenia wiary i rozumu; ponadto podręczniki (2 księgi De institutione arithmetica, 5 ksiąg De institutione musica oraz nieza-chowane o geometrii i astronomii), utwór filoz. O pocieszeniu, jakie daje filozofia (wyd. polski 1694) w 5 księgach, napisany po 2-letnim pobycie w więzieniu w Pa-wii, w formie dialogu z Filozofią pocieszającą więźnia; utwór zawiera elementy filozofii stoickiej, chrześcijański i neoplatoń-skiej.

Encyklopedia literatury

KARWATOWA ANNA, z BARDZKICH pseud. Bolesława B. ur. 17 I 1854 w Małym Turzu pod Tczewem, zm. 17 II 1932 w Wichulcu pod Brodnicą, pomorska pisarka, działaczka oświat, i patriotyczna. Dorobek jej obejmuje utwory teatr, dla scen amatorskich (np. Mieczysław I, książę polski 1878, Pieniądz czy osoba? 1880, Kachna 1886, Na naszej glebie 1894), powieści współcz. (O chatę 1901, Dwa żywioły 1902), wierszowaną "epopeję narodowo-społeczną" Józef Skaliński (1904), zbiory poezji (Z mojej teki 1907, Nastroje, cz. 1-2 1919-22). Mimo nikłych wartości artyst. i naiwnego moralizatorstwa w duchu klerykalno-ziemiańskiego konserwatyzmu utwory K. cieszyły się na przełomie XIX i XX w. pewną popularnością, gł. dzięki podjęciu aktualnej sprawy obrony polskości ziem pomorskich i wielkopol.; pozostawiła Moje wspomnienia (1932).