Książeczka o dobrym życiu

Książeczka o dobrym życiu, Anselm Grün, 6.77

To zaskakująca, inspirująca i prosta mała książeczka o wielkich życiowych pytaniach. Czy moje życie jest dobre? Za czym gonię? Kim tak naprawdę chcę być? Anselm Grun nie daje wskazówek, a raczej płynące z serca sugestie: głębiej zakorzenić się w codzienności, dobrze układać swoje relacje, znaleźć własną miarę ? a potem żyć pełnią serca. I to czyni nas szczęśliwymi, radosnymi

Opis z okładki dodał użytkownik Wojciech Dolatowski

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Książeczka o dobrym życiu jest na 265 miejscu (na 6693 książek) w kategorii religia
• (wyprzedza ją Bóg dzisiejszej młodzieży)
• książkę oceniło 31 osób
• przeczytało 39, dodało do ulubionych 31
• ponad 31 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.77 na 10
• w sumie oceniło 33
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Książeczka o dobrym życiu?

Encyklopedia autorów

Spektor Mordechaj pseud. Emes, Lame-dwownik 1858-1925 żydowski pisarz tworzący w języku jidysz, wydawca urodzony na Ukrainie; działał w Petersburgu i Warszawie; wydawał i redagował czasopisma i gazety żyd. „Der Hojz-Frajnd" (1887--96), „Der Familjeń Frajnd" (1887); w pierwszej powieści Der jidiszer mużik (1884) propagował syjonizm; ponadto napisał Szałom Fajwiszke (1890), Die fer-blondzete (1911), ukazując realia życia w sztetlach; pośmiertnie ukazał się pamiętnik Majn lebn (1927).

Encyklopedia literatury

MORSKA NAWIGACJA DO LUBEKA... w R.P. 1651 czyniona poemat M. Borzymowskiego, wyd. w Lublinie 1662, pierwszy pol. utwór marynistyczny i zarazem jedna z najwybitniejszych powieści staropolskich. Wiersz dedykacyjny wskazuje na wzór Eneidy (dostępnej w przekł. A. Kochanowskiego 1590). Zrąb narracji stanowią przeżycia grona podróżujących okrętem Polaków i Niemców. Liczne widoki morza, a zwł. obrazy wichrów i burz, są nowatorską, oryginalną zdobyczą poematu. Na ich tle rysują się sceny z życia na okręcie. Z całością powiązał autor epizod o pobycie na fikcyjnej wyspie Stokhopie i opis cyklu obrazów przedstawiających ścięcie króla ang. Karola, przygody w Rostocku, zawody rycerskie i sceny z życia rodzinnego. Obszerna opowieść o bitwie pod Beresteczkiem 1651 jest odrębnym wtrętem, Końcowy epizod o Arnolfie i Prakśedzie, rzucony na tło wzburzonego morza, łączący żywioł epicki, liryczny i dram. w spoistą całość, stanowi ozdobę poezji staropolskiej. Poemat odznacza się kunsztowną kompozycją. Akcja wiąże się z życiem przyrody, a epizody łączą się na zasadzie kontrastu. Utwór liczy ponad 5 tys. wierszy 11-zgłoskowych.