Nowe uzależnienia

Nowe uzależnienia, Cesare Guerreschi, 5.60

Książka porusza zagadnienia związane z tzw. nowymi uzależnieniami, których najczęstszą przyczyną są style życia przyjmowane przez społeczność lub raptownie zmieniające się modele kulturowe. Często są one bagatelizowane i niediagnozowane, a nawet akceptowane społecznie, mimo że są nie mniej niszczące niż takie patologie jak narkomania czy alkoholizm. Internet Addiction Disorder (IAD), uzależnienie od telefonu komórkowego, natręctwo zakupów, pracoholizm i uzależnienie od seksu - to najczęściej spotykane new addictions. Autor omawia ich poszczególne przypadki, szuka przyczyn, prezentuje metody terapeutyczne, podaje wyniki najnowszych badań i analizuje problem współuzależnienia. Uznaje, że uzależnienie jest pierwotnym stanem istoty ludzkiej, wymyka się sile woli, sprowadza człowieka do roli bezwolnego więźnia własnych impulsów, ciąży w dramatyczny i gwałtowny sposób na życiu milionów uzależnionych i ich rodzin. By móc się z nim uporać, nie wolno zaprzeczać jego istnieniu i prosić o pomoc

Opis z okładki dodał użytkownik Natasza Łojewska

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Nowe uzależnienia jest na 6707 miejscu (na 15910 książek) w kategorii poradniki psychologia
• (wyprzedza ją Alimenty)
• książkę oceniło 58 osób
• przeczytało 75, dodało do ulubionych 58
• ponad 58 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 1 osoba
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.60 na 10
• w sumie oceniło 59
oceny
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Nowe uzależnienia?

Encyklopedia autorów

Krantz Judith urodzony 1928 amerykański pisarka autorka bestsellerowych powieści-ro-mansów (chętnie ekranizowanych), osadzonych w eleganckim świecie bogaczy i artystów, obfitujących w barwne rodzinne, finansowe i miłosne intrygi; m.in.: Córka Mistrala (1984, wyd. polski 1992), Tylko Manhattan (1986, wyd. polski 1991), New York, New York (1986), Klejnoty Tessy Kent (1988, wyd. polski 1999), Kochankowie (1994, wyd. polski 1996).

Encyklopedia literatury

BORCHARDT KAROL OLGIERD ur. 25 III 1905 w Moskwie, kapitan żeglugi wielkiej, pisarz. Ukończył Szkołę Morską w Tczewie, studiował też prawo na USB. Pływał na wielu statkach pol., m. in. w czasie II wojny światowej. W 1951-71 wykładowca w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Autor gawędziarskich opowieści wspomnieniowych, osnutych gł. wokół losów komandora M. Stankiewicza, ostatniego kapitana transatlantyku "Piłsudski", zatopionego 1939 na Morzu Pn.; drukowane od 1957 w mies. "Morze" , wydane zostały w książce Znaczy kapitan (1961), wielokrotnie wznawianej i wyróżnionej 1961 nagrodą lit. im. M. Zaruskiego, 1965 nagrodą "Morza"; przekł. czes., rosyjski. Ponadto wspomnienia Krążownik spod Somosierry (1963). Nagroda woj. gdańskiego (1979).