Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało, Ruediger Dahlke, Thorwald Dethlefse, 7.02

Zdrowie jest naszym najwyższym dobrem, na pewno zgodzi się z tym każdy, kto choć raz zachorował. Medycynie, mimo stuleci ciągłego rozwoju, wciąż nie udaje się w pełni wyeliminować nękających nas dolegliwości. Dzieje się tak, ponieważ źródło wielu schorzeń kryje się nie w naszym ciele, a umyśle. Mówiąc najprościej ? sami te choroby wywołujemy i podświadomie ich pragniemy! Dowodów potwierdzających tę tezę udzielają znani na całym świecie autorzy ? lekarz oraz psycholog, autorytety w dziedzinie duchowości i całościowego podejścia do zdrowia. W swojej publikacji wskazują drogę do głębokiego zrozumienia sensu i przyczyn chorób o podłożu psychosomatycznym. Udowadniają, że dolegliwości występujące w organizmie wynikają z zaburzenia naszej wewnętrznej równowagi. Jeśli jesteś osobą narażoną na konflikty, to z pewnością nie omijają Cię częste infekcje. Z kolei agresja może wywoływać różnorodne alergie. A to zaledwieniektóre spośród dziesiątek sytuacji i emocji, które decydują o Twoim stanie zdrowia. Jak tylko nauczysz się rozpoznawać symptomy poszczególnych dolegliwości psychosomatycznych, będziesz w stanie zapobiegać ich powstawaniu i rozwojowi. Staniesz się bardziej wyczulony na toksyczne emocje i poznasz sposoby na ich unikanie. Choroba stanie się najcenniejszym przyjacielem wskazującym Ci wszelkie niedoskonałości odciskające piętno w Twojej świadomości. Każdy objaw będzie z kolei stanowił drogowskaz prowadzący Cię wprost do całkowitego uzdrowienia. Choroba źródłem Twojego zdrowia

Opis z okładki dodał użytkownik Piotr Wieczorkiewicz

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> wiele >> stać >> sposób >> znać >> poznać

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało jest na 372 miejscu (na 12072 książek) w kategorii poradniki
• (wyprzedza ją Mój sekret. Tajemnice własne duszy)
• książkę oceniło 30 osób
• przeczytało 45, dodało do ulubionych 30
• ponad 30 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 7.02 na 10
• w sumie oceniło 32
oceny
• opinia czytelników: dobra

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało?

Encyklopedia autorów

Goślicki Wawrzyniec około 1530-1607 pisarz polityczny Urodził się w ziemi płockiej, syn szlachcica herbu Grzymała. Studiował w Akademii Krakowskiej (1556-62), potem w Bolonii i Padwie. Po powrocie do kraju pełnił różne poselstwa jako sekretarz Zygmunta Augusta. Godność sekretarza królewskiego miał też za Batorego, entuzjastycznie witał również Zygmunta III. Był biskupem kamienieckim, chełmskim, przemyskim, poznańskim. Zmarł w Ciążynie (Wielkopolska); pochowano go w katedrze poznańskiej. Pisał wiersze łacińskie i mowy polskie, ale najbardziej zasłynął traktatem pare-netycznym De optimo senatore libri duo (1568), który podkreślał znaczenie senatu w państwie. Dzieło, przełożone na angielski, mimo konfiskat było w Anglii bardzo popularne - być może znał je Szekspir i celowo nazwał w Hamlecie królewskiego ministra Poloniuszem.

Encyklopedia literatury

MELITELE Noworocznik, almanach lit., wyd. t. 1-2 w Warszawie 1829-30 przez A.E. Odyńca (zpomocąS. Witwickiego), t. 3 w Lipsku 1837 przez J.N. Bobrowicza, red. przez Odyńca. W zamierzeniu redaktora prezentować miał twórczość współcz. pisarzy bez różnicy kierunku, w praktyce stał się przeglądem młodej poezji, przyczyniając się w znacznej mierze do jej spopularyzowania; nie miał już tego znaczenia t.3, wyd. po ostatecznym zwycięstwie romantyzmu. Obok prwdr. Mickiewicza (1829: Do S.B. W imionniku, Czaty, Niepewność, Farys; 1830: Z "Romeo i Julii", Almotenaby-, 1837: Do M.L. W dzień przyjęcia komunii świętej), J. B. Zaleskiego (m.in. Rusałki, Czajki, Pielgrzym w obcym kraju)-, Hugona Słowackiego (1830 bezim.) są tu m.in. wiersze A. Chodźki (m.in. przekł. Pieśni nowogreckich), K. Gaszyńskiego, K. Godeb- skiego, S. Goszczyńskiego, J. Korsaka, Odyńca, Witwickiego (m.in. niektóre z Piosnek sielskich i Tobiasz z Poezji biblijnych), ułamkowy poemat Fragment J. Korzeniowskiego, przekłady litew. piosenek lud.; w prozie wypowiedzi programowe, takie jak Wyjątek z pisma o pieśniach ludu J.L. Żukowskiego, a zwł. O poezji i krytykach dwie rozmowy Witwickiego. Spośród przedstawicieli starszej generacji drukowała M. niemal wyłącznie zwolenników kompromisu i tolerancji, jak F. Morawski i J.U. Niemcewicz, oraz patronów młodej szkoły: K. Brodzińskiego i J.P. Woronicza. Romantyczny charakter zbioru podkreśliła rec. t. 2 M. Mochnackiego w "Kurierze Pol." 1830, nr 196.