Pilotaż samolotu od podstaw

Pilotaż samolotu od podstaw, Edmund Mikołajczyk, 6.26

Podręcznik światowej klasy pilota-akrobaty, Edmunda Mikołajczyka, jest przeznaczony dla kandydatów na pilotów samolotowych, uczniów-pilotów oraz pilotów turystycznych i zawodowych, a także wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tajnikami pilotażu. Obejmuje: zasady podstawowego szkolenia samolotowego, podstawowe szkolenie w lotach wg przyrządów i przelotach VFR w różnych warunkach, zasady lotu na małych prędkościach i sytuacje awaryjne, zasady organizacji ruchu lotniczego na lotniskach niekontrolowanych, zagadnienia tworzenia nawyków lotniczych i problem stresu, rys historyczny rozwoju akrobacji samolotowej w Polsce, zasady układania wiązanek akrobacyjnych jak i wykonania poszczególnych figur, wybrane zagadnienia teoretyczne z zakresu aerodynamiki i mechaniki lotu

Opis z okładki dodał użytkownik Wiktoria Kiszecka

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Pilotaż samolotu od podstaw jest na 601 miejscu (na 15037 książek) w kategorii Literatura popularnonaukowa poradniki
• (wyprzedza ją Matematyka - zbiór zadań, szkoła zawodowa)
• książkę oceniło 22 osób
• przeczytało 32, dodało do ulubionych 22
• ponad 22 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.26 na 10
• w sumie oceniło 23
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Pilotaż samolotu od podstaw?

Encyklopedia autorów

Kozarac Josip 1858-1906 chorwacki prozaik, przedstawiciel realizmu debiutował utworami poetycki i dramatami; ważniejsze nowele: Biser-Kata (1887), Słavonska suma (1888); powieści Mrtvi kapitali (1890), Medju svijetlom i tminom (1891); wnikliwy obserwator rodzinnej wsi slawonskiej w dobie nadchodzącego kapitalizmu; autor nowel psychol., m.in. Oprava (1899).

Encyklopedia literatury

GRUSZCZYŃSKI JAN zm. po r. 1571, pisarz, rymopis, dworzanin Jana Zygmunta Zapolyi. Pochodził z Lipna na Kielec- czyźnie, z rodziny pozostającej w bliskich stosunkach z M. Rejem, potem przebywał w Siedmiogrodzie, skąd wrócił do Polski prawdop. przed 1571. Brat jego wydał pośmiertnie jedyne znane dziełko G., Powinności dobrego towarzystwa (1581), traktat parenetyczny, którego najciekawszą część stanowią epigramaty Sprawy i obyczaje dobrych towarzyszów, sług abo dworzan Jana, krolewica węgierskiego, cykl portretów pol. "witezików" w służbie węg. i postaci związanych z Polską, jak J. Blandrata, K. Bekiesz czy sam Zapolya.