Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej

Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej, Grzegorz Kasdepke, 5.23

O Unii Europejskiej można mówić długo i z powagą, ale można też z uśmiechem - i z pewnością Unia Europejska na tym nie ucierpi. Kilka lat temu na zamówienie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Grzegorz Kasdepke napisał opowiadanie mające na celu wyjaśnić dzieciom w sposób lekki i przyjemny, czym Unia Europejska jest i dlaczego Polska do niej przystąpiła. Czym w takim razie jest Unia Europejska? Można porównać ją do grupy dobrych znajomych, którzy wzajemnie sobie pomagają. A dlaczego Polska do Unii Europejskiej przystąpiła

Opis z okładki dodał użytkownik Maria Piszczek

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> można >> dziecko >> sposób >> lato >> polska

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej jest na 2039 miejscu (na 4033 książek) w kategorii nauki humanistyczne
• (wyprzedza ją Ecriture - materiały z konferencji polsko-francuskiej, Warszawa, październik 1992)
• książkę oceniło 15 osób
• przeczytało 21, dodało do ulubionych 15
• ponad 15 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.23 na 10
• w sumie oceniło 16
ocen
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej?

Encyklopedia autorów

Brackenridge Hugh Henry 1748-1816 amerykański powieściopisarz i dramatopisarz, dziennikarz i polityk, z wykształcenia prawnik znany gł. dzięki powieści społ.--obycz. Modern Chivalery (1792-1805), przedstawiającej życie na pograniczu; patriotyczne dramaty poetycki nawiązujące do wydarzeń wojny o niepodległość USA: The Battle of Bunkers-Hill (1776), The Death of General Montgomery at the Siege of Quebec (1777); publicystyka: Six Political Discourses Founded on the Seripture (1778), Incidents of the Insur-rection in the Western Parts of Pennsyl-vania in the Year 1794 (1795).

Encyklopedia literatury

GRENADIER FILOZOF właśc. Granadier filozof. Powieść prawdziwa z dziennika podróży r. 1799, powieść C. Godeb- skiego, osnuta na kanwie wędrówki rannego autora z kpt. Michalewskim do Francji po upadku Mantui, wyd. w Warszawie 1805. Postacią tyt. jest grenadier franc. przemocą oderwany od rodziny i wcielony do wojska, Jan Henry, którego dzieje i charakter odsłaniane są czytelnikowi stopniowo w miarę rozwoju akcji. W nurcie sentymentalizmu, pośród podróży sentyment. ( Podróż bez celu), sytuuje utwór, obok filoz. wymowy narracji powieściowej, dygresji wierszem i licznych sentencji, potraktowanie reakcji uczuciowych jako właściwej materii powieści oraz kreacja bohatera o przeciętnym losie' społ., a nieprzeciętnie bogatym i pięknym życiu duchowym; dzięki wprowadzeniu "uczuć obywatelskich" i przyjaźni w miejsce wzruszeń miłosnych, dążności do realizmu, obcego zarówno klasycyst. idealizacji, jak "zmyśleniom" romansów, a także ujmującej prostocie wyrazu G. f. wyróżnia się ze współcz. twórczości i stanowi udatną próbę nobilitacji gatunku powieściowego.