Teologia zwierząt

Autor: Andrew Linzey

Teologia zwierząt, Andrew Linzey, 5.39

Wyzwanie dla naszego sposobu życia i myślenia... The Tablet To połączenie wysokiej próby pracy naukowej z rozmyślaniami, zdradzającymi pasję, wyobraźnię, wrażliwość i poczucie humoru autora, zmienia spojrzenie na świat. Church Times Andrew Linzey kwestionuje rozpowszechniony w dzisiejszym świecie pogląd, jakoby nauka Chrystusa o miłości i szacunku odnosiła się wyłącznie do ludzi. Jego książka jest ważnym głosem w dyskusji o miejscu zwierząt w świecie i o tym, jak chrześcijańska teologia może przyczynić się do właściwego ich traktowania. W pierwszej części pracy autor przedstawia szereg argumentów i zasad teologii zwierząt. W drugiej omawia obszary wykorzystywania zwierząt: eksperymenty, polowanie dla rozrywki, zabijanie dla pożywienia czy inżynierię genetyczną. Linzey jest przekonany, że wiara we wcielonego, miłosiernego Boga może pomóc chrześcijanom dostrzec cierpienia istot stworzonych

Opis z okładki dodał użytkownik Mateusz Stefaniak

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Teologia zwierząt jest na 1917 miejscu (na 4033 książek) w kategorii nauki humanistyczne
• (wyprzedza ją Droga rewolucji kulturowej w Polsce)
• książkę oceniło 19 osób
• przeczytało 24, dodało do ulubionych 19
• ponad 19 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.39 na 10
• w sumie oceniło 20
ocen
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Teologia zwierząt?

Encyklopedia autorów

Moore Brian 1921-99 kanad.-irlandzki pisarz od 1959 mieszkał w USA; w dorobku M. uderza rozpiętość tematyczna i gatunkowa (od thrillera i romansu grozy do prozy polit.-historyczny i społ.-obycz.); debiutancką powieścią Judyta (1955, wyd. polski 1971) zapoczątkował serię wnikliwych portretów kobiet; często ukazywał jednostkę w starciu z systemem polityczny bądź społeczny ograniczeniami; inne powieści: Oświadczenie (1995, wyd. polski 1997), W kolorze krwi (1987, wyd. polski 1992)

Encyklopedia literatury

KAMIENNY ŚWIAT zbiór krótkich nowel T. Borowskiego, wyd. w Warszawie 1948; nazwany przez autora "jednym obszernym opowiadaniem złożonym z dwudziestu samodzielnych części". Cykl) był uzupełnieniem wizji "czasów pogardy", którą B. przedśtawił uprzednio w Pożegnaniu z Marią, oraz obroną własnego stanowiska, mocno wówczas atakowanego. W porównaniu z tomem poprzednim K. ś. rezygnuje z autorskiego medium - i odstępuje od przedstawiania "przeciętnej przetrwania)' w warunkach hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na rżecz epizodów bardziej jaskrawych (Kolacja, Śmierć Schillingera), bardziej bezpośrednio czerpie z materiału autobiogr. (Opowiadanie z prawdziwego życia, Podróż pulmanem). Powojenną codzienność konfrontuje z doświadczeniem obozowym lub jego następstwami psychol. (nie zawsze w sposób dość uzasadniony). Poszczególne nowele dedykowane są różnym pisarzom, z których utworami czy poglądami autor pośrednio polemizuje, uzasadniając własny program pisarski. Cykl kontynuuje, choć nie tak konsekwentnie jak Pożegnanie z Marią, narrację behawiorystyczną, próbując możliwości, jakie daje forma krótkiej noweli. Motyw "kamiennego świata", pojawiający się już w debiucie poetyckim B., stał się najbardziej uogólniającą formułą jego pisarstwa, używaną często jako tytuł pośmiertnych wyborów. Niekiedy również tytułem tym obejmuje się wszystkie krótkie formy prozaiczne B., dalej uprawiane w Opowiadaniach z książek i gazet.