Razem w szkole - podręcznik z ćwiczeniami, część 8, klasa 2, szkoła podstawowa

Tematyka prezentowana w ósmej części podręcznika: Prima aprilis, Koło-niezwykły wynalazek, Jak to z samochodem było, O krowie, co fruwać umiała, Odkrycie Mikołaja Kopernika, Toruń miasto Kopernika...i pierników, Niezwykłe zjawiska na niebie, Wędrówki z Księżycem, Wędrówki kropel wody, Woda-bezcenny skarb, Bezpiecznie nad wodą, dzień Ziemi, Z pamiętnika ogrodnika, Mieszkańcy sadu i ogrodu, Co kwitnie w ogrodzie?, Kwietniowe barwy. W podręczniku zamieszczono ciekawe utwory literackie znanych twórców, min. J. Brzechwy "Kłamczucha", "Na wyspach Bergamotach", "Fruwająca krowa", "Księżyc", I. Sikiricki "Najlepszy samochód", Helena Bechlerowa "Jedna srebrna kropla" oraz utwory autorstwa Agnieszki Frączek napisane specjalne do cyklu Razem w szkole. W dziale Poznaję lektury fragment opowiadania Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka". Nauczyciel znajdzie w podręczniku następujące aktywności w zakresie wszystkich edukacji: słuchanie i czytanie ze zrozumieniem wierszy, tworzenie ulotki, pisanie odpowiedzi na pytania, wyróżnienia w tekstach informacji na podany temat, wypowiadanie się na temat historyjki, utrwalanie pisowni wyrazów z ó, u, rz, ż, ch, h, czytanie czasowników i pisanie ich w liczbie mnogiej, utrwalanie pisowni wyrazów z dwuznakami, układanie i pisanie zagadek, mnożenie i dzielenie w zakresie 30, rozwiązywanie zadań tekstowych, dodawanie liczb dwucyfrowych do jednocyfrowych, odejmowanie liczb jednocyfrowych od dwucyfrowych, rysowanie wielokątów, wyróżnianie ich boków, kątów, wierzchołków, rysowanie figur, rozpoznawanie i nazywanie zjawisk w przyrodzie

Opis z okładki dodał użytkownik Krzysztof Chochowski

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Nasi użytkownicy polecają podobnie piszących autorów:

Statystyki

• Razem w szkole - podręcznik z ćwiczeniami, część 8, klasa 2, szkoła podstawowa jest na 6943 miejscu (na 11043 książek) w kategorii nauka (szkolnictwo)
• (wyprzedza ją Technika na co dzień - podręcznik z ćwiczeniami, część 2, klasa 4-6, szkoła podstawowa)
• książkę oceniło 26 osób
• przeczytało 28, dodało do ulubionych 26
• ponad 26 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 5.57 na 10
• w sumie oceniło 27
oceny
• opinia czytelników: można przeczytać

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Razem w szkole - podręcznik z ćwiczeniami, część 8, klasa 2, szkoła podstawowa?

Encyklopedia autorów

Słucki Boris A. 1919-86 rosyjski poeta i tłumacz debiutował naturalistyczny liryką wojenną, następnie w okresie odwilży zapoczątkował proces odnowy poezji ros., publikując tomiki Pamiat' (1957), Sie-wodnia i wcziera (1961), Rabota (1964) i in., w których podjął romantyczny misję poety odpowiedzialnego za swoje pokolenie, współtworzącego nowe społeczeństwo; tłumacz poezji, między innymi pol. (np. J. Słowackiego i K.I. Gałczyńskiego); wybór liryki w przekładzie pol. Pamięć (1964).

Encyklopedia literatury

JEZIORO BODEŃSKIE powieść S. Dygata, wyd. w Warszawie 1946; powst. 1942-43, była debiutem pisarza. Napisana w pierwszej osobi jako wspomnienie o pobycie w obozie internowanych cudzoziemców zorganizowanym przez Niemców w latach wojriy w Konstancy nad Jeziorem Bodeńskim. Młody człowiek przeżywa w warunkach obozowych nieustanny dramat autokre4cji, wyobraźnia narzuca mu bowiem reminiscencje lit. deformujące sytuację rzeczywistą. Flirtując z Francuzką bohater wciela się w romant. artystę umęczonego snę. Marzy o ucieczce, o wielkiej realizacji o budzeniu sumień rodaków - i z ulgą rawdziwa ucieczka jest niemożliwa. Obnalit. mitologii narodowej. J.B. zaliczone zostało przez krytykę (K. Wyka w Pograniczu powieści) do tzw. literatury "rozrachunków inteligenckich", odtwarzającej rozdźwięk między anachronicznymi stereotypami świadomości nar. a rzeczywistością hist. okresu 1939-45. Wznów. 1956 z przedm. autora, wyd. 7 1976, adaptacja scen. 1974, tłum. franc., czes., serb.- chorw. i węgierskie.