Księga pomysłów plastycznych

W książce znajdziecie pomysły na kompozycje z najprzeróżniejszych materiałów. Dowiecie się m.in., jak zrobić papierowe oprawy i ozdobne kartki. Szczegółowe opisy wykonania kompozycji za pomocą rysunku, technik malarskich, odciskania i kolażu pomogą każdemu zrealizować własne projekty

Opis z okładki dodał użytkownik Dariusz Stankiewicz

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Księga pomysłów plastycznych jest na 4730 miejscu (na 20819 książek) w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży
• (wyprzedza ją Literki ABC)
• książkę oceniło 38 osób
• przeczytało 48, dodało do ulubionych 38
• ponad 38 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.32 na 10
• w sumie oceniło 39
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Księga pomysłów plastycznych?

Książki podobne, najlepiej ocenione

Encyklopedia autorów

Stagnełius Erik Johan 1793-1823 szwedzki poeta i dramatopisarz, uznawany za jednego z najwybitniejszych romantyków szwedz pracował jako kancelista; w twórczości łączył estetykę romantyczny z elementami gnostycyzmu i neoplato-nizmu; jej centralnym motywem był obraz duszy wrzuconej w świat materii i tęskniącej za powrotem do boskiego światła; epos Władimir den storę (1817), w którym sławił między innymi cara Aleksandra, zbiór poezji Liljor i Saron (3 zeszyty, 1821), dramat wierszem Bacchanterna (1822); większa część twórczości - liryki, elegie, romanse, poezja miłosna i patriotyczna, mistyczne erotyki - wydana po śmierci S. przez romantyczny kiytyka L. Hammarskólda (Samlade skrifter 1824-26); polski wybór Elegie (1991).

Encyklopedia literatury

GRZEGORCZYKOWIE małżeństwo poetów lud. z Kieleckiego: ROZALIA, ur. 28 IX 1896 w Szczukowskich Górkach, WOJCIECH G.-Poniewierka, ur. 18 XI 1893 we wsi Krajno- Wymyślona, cieśla. Pobrali się 1922 na emigracji zarobkowej w Meklemburgii. Od 1936 mieszkają w Krajnie-Zagórzu II; podczas okupacji niem. współdziałali z partyzantami. Ustna twórczość G., inspirowana konkretną sytuacją, nastrojem lub zamówieniem, jest świadectwem żywotności tradycyjnego folkloru, lud. wierzeń i wyobrażeń. Na utrwaloną w niej wizję świata złożyły się realia krajobrazu świętokrzyskiego oraz sakralno-kultowa symbolika. Liryczne improwizacje Rozalii, zawierające pierwiastki osobisto-refleksyjne, są pogłosem pieśni rei. i kość. zamawiań, zaklinań, przyśpiewek weselnych i tanecznych. W epickich wierszach Wojciecha dają się zauważyć paralele z dawną pieśnią dziadowską - kośc. i hist., w wierszach tematycznie związanych z II wojną świat., do satyr, pieśni partyzanckiej. W 1973 G. otrzymali nagrodę im. J. Pocka.