Anna Jantar...

Anna Jantar..., Andrzej Witko, 6.18

Jaka naprawdę była Anna Jantar, jak wyglądało jej życie i kariera? Na te pytania odpowiada wyjątkowa książka, napisana w arcyciekawej formie, która sprawia, że jej lektura jest niezwykłym przeżyciem, pozwalającym cofnąć czas i wstrzymać prawa przemijania. Książka przygotowana jest w formie fascynującego dialogu z Anną Jantar, rozmowy dotyczącej jej życia, kariery, zainteresowań, jej miłości i tęsknoty, planów i marzeń. To bogato ilustrowany materiał, który pozwala poznać ją z tej nieznanej dotychczas strony, jako kobietę inteligentną, otwartą, czasem ironiczną, ale zawsze pełną ciepła i serdeczności pozwala odkryć jej niezwykłą drogę rozwoju od początkującej piosenkarki, po dojrzałą artystkę, która ginąc w tragicznej katastrofie lotniczej w wieku dwudziestu dziewięciu lat, była u szczytu sławy. To książka pełna uczuć i emocji, łez wzruszenia i subtelnych żartów, to realna rozmowa, choć brzmiąca nieco jak głos z zaświatów

Opis z okładki dodał użytkownik Wiktoria Kurzac

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> życie >> zwykły >> lato >> czas >> pełny

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Anna Jantar... jest na 1395 miejscu (na 5849 książek) w kategorii biografie
• (wyprzedza ją Uczta bogiń)
• książkę oceniło 121 osób
• przeczytało 164, dodało do ulubionych 121
• ponad 121 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.18 na 10
• w sumie oceniło 123
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Anna Jantar...?

Encyklopedia autorów

Bergman Ernst Ingmar 1918-2007 szwedzki reżyser, scenarzysta i pisarz jako reżyser filmowy debiutował w 1945, współpracował z teatrami między innymi w Góteborgu, Malmó, Monachium i Sztokholmie; dramaty i sztuki radiowe, m.in. Kaspers dód (1946), Tramalning (1956), liczne scenariusze film. (po polski wydano m.in.: Twarzą w twarz 1978, Jajo węża, Sonata jesienna 1980, Sceny zżycia małżeńskiego 1975, Rozmowy poufne 1996, Piąty akt 1997, wybór Scenariusze 1973); podejmował wątki religijny i egzystencjalne, problematykę artystowską, w jego twórczości znajdują się także liczne odniesienia autobiogr.; analizę własnej twórczości podjął w Obrazach (1990, wyd. polski 1993); ponadto autobiografia" Laterna magica (1987, wyd. polski 1991).

Encyklopedia literatury

GAZETA MAZURSKA czasopismo, wyd. w Działdowie 1922- 33, drukowane w Warszawie, z inicjatywy Zrzeszenia Ewangelików Polaków (od 1929 także Tow. Przyjaciół Mazur w Działdowie); dwutyg., od 1925 tygodnik. Początkowo redagowane było przez pastora F. Gloeha, od 1923 przez E. Suker- tową-Biedrawinę. G.M. publikowała m. in. szkice i opracowania hist. dowodzące polskości Mazur, miejscowe podania, legendy i teksty pieśni lud., fragmenty dzieł pisarzy pol., korzystała ze współpracy zasłużonych dla sprawy mazur, działaczy i pisarzy, jak M. Kajka, K. Małłek, G. Leyding, A. Parczewski. Staraniem redakcji ukazywały się w odcinkach utwory beletrystyczne, m. in. o tematyce mazur., które z kolei jako odbitki (firmowane przez J. Pieniężną) docierały nielegalnie na Mazury prus., jak np. dwa skróty Krzyżaków Sienkiewicza w oprać. E. Sukertowej-Biedrawiny (wyd. 1924-25).