Niekonwencjonalne źródła energii

Autor: Jan Gronowicz

Niekonwencjonalne źródła energii, Jan Gronowicz, 7.07

Rozwój cywilizacji jest ściśle związany ze zużyciem energii przez człowieka. Zużycie energii służy głównie zaspokojeniu potrzeb egzystencjonalnych oraz zapewnieniu postępu technicznego. Jak dotychczas ludzkość korzysta głównie z energii nieodnawialnej

Opis z okładki dodał użytkownik Witold Niedziela

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Niekonwencjonalne źródła energii jest na 68 miejscu (na 2965 książek) w kategorii Literatura popularnonaukowa
• (wyprzedza ją Hipnoza i autosugestia)
• książkę oceniło 25 osób
• przeczytało 33, dodało do ulubionych 25
• ponad 25 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
0 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 7.07 na 10
• w sumie oceniło 26
oceny
• opinia czytelników: dobra

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Niekonwencjonalne źródła energii?

Encyklopedia autorów

Ghalib Mirza Asadullah Khan Mirza Asadullah Khan Ghalib 1797-1869 indyjski poeta i pisarz tworzący w językach urdu i pers większość życia spędził w Delhi; związany z dworem ostatniego władcy dyn. Mogołów Bahadura Szacha II (między innymi pełnił funkcję literacki doradcy cesarza, który sam także był poetą i pisał pod pseud. Zafar), a od 1859 również z dworem w Rampurze; około 1850 cesarz zlecił mu napisanie historii dyn. Mogołów; G. ukończył jedynie pierwszy tom Mihr-e-mm roz (w języku pers.); wydarzenia z okresu wielkiego powstania (1857-58) opisał archaiczną perszczyzną w osobistym pamiętniku pt. Dastanbu; G. uważa się za twórcę współczesny epistolografii ind., a jego pisane w językach perski i urdu listy za wzorcowe; sławę najwybitniejszego twórcy języka urdu przyniosły mu utwory poet. (gł. gazale); ogłosił kilka zbiorów listów i poematów: Ud-e-Hindl (1868), Urdu-e--Mu 'alla (1869); liczne utwory G. ukazały się dopiero wiele lat po jego śmierci, np. Makatib-e-Ghalib (1937), Nadirat-e--Ghalib (1949).

Encyklopedia literatury

KRZYŻACY 1410. Obrazy z przeszłości powieść J.I. Kraszewskiego, prwdr. w "Kłosach" 1874, wyd. os. w Warszawie 1882, t. 1-2. Opierając się gł. na J. Długoszu, autor przedstawił najważniejsze momenty wielkiej wojny z Zakonem, od koncentracji wojsk, poprzez bitwę grunwaldzką, do odzyskania przez Krzyżaków utraconych miast i zamków. Podkreślił przewagę moralną wojsk Władysława Jagiełły, której rezultatem był sukces militarny pod Grunwaldem, ale krytycznie ocenił nikłość polit. owoców zwycięstwa. Słabo zarysowane postacie i wątki fikcyjne (szpiegowska działalność tor. mieszczki Olki Noskówny) odgrywają rolę drugorzędną. W 1898 Teresa Jadwiga wydała skrót powieści'pt. Pód Grunwaldem.