Objęcia nocy

Objęcia nocy, Sherrilyn Kenyon, 6.39

Talon był celtyckim wojownikiem, którego przeklęli starożytni bogowie. Po tym, jak zamordowano jego siostrę, Talon, umierając, zawarł pakt z boginią Artemidą. W zamian za możliwość dokonania zemsty na klanie, który go zdradził, oddał duszę i rozpoczął wieczną służbę jako Mroczny Łowca. Przysiągł walczyć z Daimonami i ratować pochwycone przez nie ludzkie dusze. Nigdy nie miał powodu, żeby żałować dokonanego wyboru - dopóki nie spotkał Sunshine Runningwolf. Niekonwencjonalna Sunshine powinna być dla niego idealną kobietą. Była piękna, seksowna i nie szukała stałego związku. Jednakże, im więcej czasu Talon spędzał w jej towarzystwie, tym bardziej tęsknił za marzeniami o miłości i rodzinie - marzeniami, które pochował wieki temu. A miłość do Sunshine okaże się niebezpieczna dla nich obojga - Talon ma nigdy nie zaznać spokoju i szczęścia, ponieważ jego wrogowie nieustannie szukają sposobu, żeby zniszczyć jego i wszystkich mu bliskich...Bestsellerowa pisarka według rankingów "New York Times" - Sherrilyn Kenyon - wydała swoje książki w ponad dziesięciu milionach kopii w dwudziestu sześciu krajach. Jest autorką serii Dark-Hunter, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie i pojawiała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów według "New York Times", "Publishers Weekly", oraz "USA Today". Pisze jako Sherrilyn Kenyon oraz Kinley MacGregor i stworzyła kilka innych serii, w tym Brotherhood of Sword, Lords of Avalon oraz BAD. Sherrilyn Kenyon mieszka w okolicach Nashville, w stanie Tennessee, prowadząc życie pełne niebezpieczeństw... jak każda kobieta mająca trzech synów, męża, całą menażerię domowych pupili i kolekcję mieczy, na której punkcie zwariowali wszyscy domownicy

Opis z okładki dodał użytkownik Oliwia Nowacińska

więcej informacji o tej książce

szukaj książek o podobnej tematyce

>> życie >> sposób >> czas >> swoje >> seria

Zobacz powiązane kategorie:

Statystyki

• Objęcia nocy jest na 424 miejscu (na 15676 książek) w kategorii Literatura piękna fantasy
• (wyprzedza ją Przerwane milczenie)
• książkę oceniło 636 osób
• przeczytało 883, dodało do ulubionych 636
• ponad 636 często do niej wraca
• obecnie czyta ją 0 osób
1 zamierza przeczytać.

Jak oceniali książkę nasi użytkownicy?

• średnia ocena: 6.39 na 10
• w sumie oceniło 644
oceny
• opinia czytelników: niezła

Kto czyta, kto zamierza przeczytac Objęcia nocy?

Encyklopedia autorów

Hacks Peter 1928-2003 niemiecki dramatopisarz, eseista, autor książek dla dzieci współpracownik teatru Berliner Ensemble kierowanego przez B. Brechta; dramaty: Die Schlachte beiLobositz (1954) o wojnie siedmioletniej, Der Muller von Sanssouci (1958) o legendzie Fryderyka Wielkiego; komedie: Die Sorgen und Macht (1959), Mortiz Tassow (1965, wyd. polski 1980) oraz monodram Rozmowa w domu państwa Stein o nieobecnym panu von Goethe (1974, wyd. polski 1977).

Encyklopedia literatury

JELLENTA CEZARY nazwisko pierwotne Napoleon Hirsch- band, ur. 13IV1861 w Warszawie, zm. 31 VIII 1935 w Otwocku, krytyk, publicysta, prozaik, dramaturg, poeta. Ukończył prawo na ros. UW 1884, prowadził kancelarię do 1905. Debiutow ał artykułami w "Prawdzie" i Tygodniku Ilustr." 1883; red. "Ateneum", "Rydwanu" i pisma teatr.-muz. "Biały Paw" (1923-27). Związany z lewicową inteligencją, musiał 1906 uchodzić z Warszawy do Niemiec, a nast. do Galicji, gdzie przebywał do wybuchu 1 wojny świat.; po powrocie mieszkał w Warszawie, był członkiem red. "Kuriera Porannego". Jako krytyk i teoretyk sztuki zapoczątkował działalność Studiami i szkicami filozoficznymi (1891) oraz współautorstwem Forpoczt (1895, wraz z M. Komornicką i W. Nałkowskim, w których pisząc o Cieplarni bezducha atakował pozytywist. krytykę lit. i analizował premodernist. prozę konfesyjną (I. Dąbrowski Śmierć, H. Sienkiewicz Bez dogmatu). Opowiadał się za ideą prometeizmu sformułowaną na gruncie studiów nad romant. poezją eur. (G.G. Byron, J.W. Goethe, H. Heine, P.B. Shelley) i pol. (Mickiewicz, Słowacki). W tomie Ideał wszechludzki w poezji współczesnej (1894, wyd. 2 Wszechpo- emat i najnowsze jego dzieje 1895) postulował postawę prometejską, będącą buntem jednostki wyprzedzającej ewolucję przeciw złu w imię moralnych potrzeb społeczności. Wydawał studia monogr. i rozprawy lit., będące przejawem subiektywizmu w krytyce: Galeria ostatnich dni (1897), Dante Alighie- ri (1900), Cyprian Norwid. Szkic syntezy (1909), Druid Juliusz Słowacki (1911), Grający szczyt (1912), Powtórne ścięcie Samuela Zborowskiego i innych (1927). Obok wielu drobniejszych prac kryt., w których syntetyzował różnorodne problemy filozofii, literatury, plastyki, muzyki i teatru, zabierał głos jako publicysta polit. związany z PPS. Przez wiele lat wygłaszał w kraju i za granicą odczyty o literaturze i kulturze polskiej. Twórczość prozatorska J. przed I wojną świat, obejmuje tom nowel W przesileniu (1894) i powieść Linie Hofera (1908), podejmującą modernist. problem relacji artysta-społeczeńs- two. W okresie 20-lecia wydał nowele Wizja Madonny (1931) i cykl powieściowy Krwawe lilie (1924-29). J. jest też autorem utworów dram. Nurty (1896), Kraswa (1902) i in.